Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Genel Başkan

1964 Sivas Zara doğumlu. İlk Orta ve Lise tahsilimi Sivas’ta tamamladıktan sonra Yükseköğrenimimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

Evli ve 3 çocuk babası. 32 yıldır görev yaptığı Demiryollarında ve ulaşım iş kolunda görev yapan çalışanlarımızın sosyal ve mali hakları ile yaşadıkları sorunları ve sorunların çözüm önerilerini iyi bilmektedir.

31 yıldır kuruluşundan beri, (daha öncesi 1989 yılında TÜRKAV çatısı altında Kurucu Genel Başkan Sayın Ali IŞIKLAR Ağabeyimiz ile birlikte) Türk Ulaşım-Sen çatısı altında, temsilcilik, baş temsilcilik,  Yönetim Kurulu Üyeliği (Şube Mali Sekreterliği, Şube Sekreterliği) ve dört dönem Şube Başkanlığı görevlerini büyük bir gurur ve özveriyle yürüttü. Ayrıca, uzun yıllar Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği görevinin yanında, Valilik İl İnsan Hakları Araştırma İnceleme Komisyonlarında ve Kent Konseyinde görev yaptı. Ticaret Sanayi Odasında on yıla yakın Başkanlar Kurulu toplantılarında ulaşım sorunları konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirerek, en son Yüksek Hızlı Tren güzergâhının değiştirilmesi konusunda Türk Ulaşım Sendikası olarak ciddi bir duruş sergileyerek ve büyük bir mücadele vererek, tek başına, güzergâhı planlanan eski yerine tekrar getirilmesini sağladı. Mustafa Nurullah ALBAYRAK aynı zamanda spor camiası içerisinde ki görevlerini de başarıyla yürütmektedir. Son olarak Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak bu görevine devam etmektedir.

Tüm bu Sendikal ve Sivil Toplum Kuruluşlarındaki tecrübelerine dayanarak, yeni bir vizyon, yeni bir kan ve yeni bir heyecanla, çalışkan, dinamik ve hizmet aşkıyla, iş kolumuzda yer alan işyerlerinde yaşanan sorunları tespit etmek için işyerlerini bizzat ziyaret etmiş ve sendikamızın 24.02.2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulu sonucunda Genel Başkanlık görevine seçilmesinin ardından, kamu kurumlarımızda yaşanan bu sorunların çözümü konusunda, Ulaşım iş kolundaki tüm kurumların Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek gerekli istişareler yapılmış ve çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Yaptığı tüm bu çalışmalar neticesinde de Türk Ulaşım-Sen, işkolunda bulunan 5 Kurumun 4’ünde yetkili sendika olmuştur. Üye Sayısını da 20 yılın rekorunu kırarak ciddi oranda artırmıştır.

Yaptığı tüm çalışmalarda, Milli ve Manevi değerleri önem vermiş, Devletimizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmış ve İlkemiz, Önce Ülkemiz şiarına uygun hareket etmiştir. Vatan ve Bayrak sevdasını, sendikal mücadelesi içerisinde her zaman ön planda tutmuştur.

Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, teşkilat ve ekip ruhuna büyük önem vermektedir ve çalışmalarında da her zaman istişareden yana olmuştur. Teşkilatın üyesinden Genel Merkez Yönetimine kadar her bir neferimizin değerli fikirlerinden faydalanmayı şiar edinmiştir. Başarının ekip ruhuyla geleceğine inanmaktadır.

19.02.2022 tarihinde gerçekleşen Türk Ulaşım-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Genel Başkanlık görevine seçilmiştir. Mustafa Nurullah Albayrak, 10 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen 1. Olağanüstü Genel Kurulunda yeniden Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.